Elektrik Panosu Fiyatı Ne Kadar?

Elektrik Panosu Fiyatı Ne Kadar?

Elektrik Panosu Fiyatı, ürünün yapılacağı yapıya göre belirlenmektedir. Bunun en büyük nedeni elektrik panosunda yer alacak olan elektrik saati ve diğer ürünlerin bilgisi olarak karşımıza çıkabilmektedir. Elektrik panoları genel olarak, binaya veya yapıya göre en güvenli ve en verimli şekilde ulaştırılmasını sağlamakta olan ürünlerin bir arada bulunması gereken sistemler olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bu pano içerisinde yer alan ürünler genel olarak kablolar, elektrik iletiminde görevli elemanlar ve şalt malzemeleri olarak bilinmektedir. Güvenli kullanım amacıyla enerjinin güvenli bir şekilde dağıtılmasında görevli olan ekipmanlar Elektrik panosu içerisinde yer almaktadır. Elektrik panoları genel olarak sabit ya da çekmeceli olarak kullanılmakta ve bu şekilde ikiye ayrılmaktadır. Bunun haricinde alçak, yüksek veya orta sınıf gerilim olarak da adlandırılmakta olan bu elektrik panosu ürünleri, birçok farklı alanda hizmet vermektedir.

Elektrik panosu montajı nasıl yapılır?

Elektrik panoları müşteriden gelen sipariş özellikleri dikkate alınarak başarılı bir şekilde öncelikle bilgisayar üzerinden tasarlanır ve sonrasında ise; üretimi yapılır. Üretimi yapılan elektrik panosu müşteriye montaj için gönderilmeden evvel ürünün doğru ve uyumlu bir şekilde üretilip üretilmediği kontrol edilir. Tüm kontroller sonrasında ise montaj için gerekli adrese gidilerek çalışmalar tamamlanmaktadır.

Elektrik panosunun bakımı nasıl yapılır?

Elektrik panosunun bakımı için bir takım gerekli güvenlik önlemleri alınması gerekmektedir. Tüm bu güvenlik önlemleri başarılı bir şekilde alındıktan sonra, elektrik panosunun bakımına başlamak mümkün olmaktadır. Elektrik panosunun bakımı için yapılması gerekenler arasında genel olarak;

  • Öncelikle panoya gelecek olan enerjinin kesilip, gerekli kontrollerin yapılıyor olması gerekmektedir.
  • Giriş gerilim değerlerini kontrol edip, ilgili forma yazmanız gerekmektedir.
  • Sigorta değerlerine göre uygun kabloların ayarlanması gerekmektedir.
  • Test cihazları yardımıyla pano üzerinde bulunan tüm ayrıntıların kontrol edilmesi gerekmektedir.
  • Panonun ilgili mevzuatlara ve yönergelere uygun olup olmadığının kontrolünü sağlayarak, yapılması gereken düzenleme varsa bunların yapılması gerekmektedir.
  • Cihazların panoya olan sıkılıklarını kontrol edip, gerekli işlemlerin devamlılığını sağlayın.
  • Tüm elektrik kontrolleri tamamlandıktan sonra ise; kimyasal temizleyiciler ile gereken temizliği yapıp, bakımı da sonlandırabilirsiniz.

Elektrik panosu nasıl tasarlanmaktadır?

Elektrik panoları, günümüzde oldukça gelişmekte olan bilgisayar programları yardımcılığı ile tasarlanmaktadır. Böylece oldukça kaliteli bir şekilde işlemler sonuçlanabilmektedir. Sizlerde Elektrik Panosu Fiyatı almadan önce tarafımıza ulaşarak gereken bilgileri verebilir ve en uygun ürünü üretmeniz de mümkün olabilmektedir. Tasarlanan ürünün daha sonra iskeletine ait kalınlık değerleri belirlenir ve işlem yapılacak olan yerler belirlenir. Sonrasında bilgisayar programında çizilen ürünler, fiziksel olarak üretilir. Sonrasında müşteriden gelen talebe göre ilgili iskelet boyanır ve kuruması beklenir. Tüm bunlar yapıldıktan sonra elektrik panosunun ömrünü uzatacak olan çalışmalar da yapılarak, ürün montaj için hazır hale de getirilir.

Elektrik panosu türleri nelerdir?

Elektrik Panosu Fiyatı belirlenirken öncelikle yapılacak olan elektrik panosunun türü bilinmesi gerekmektedir. Bu nedenle elektrik panosunun türlerinden bahsetmek gerekiyorsa; genel olarak pano çeşitleri, piyano panolar, dikili tip panolar, sayaç panoları, kabin panoları, gemi şeklinde panolar, iç perdeli panolar ve diğer panolar; pano türleri arasında yer almaktadır. Türler oldukça önem arz ediyor olmasına rağmen önemli olan bir diğer etken de; üretilen elektrik panolarının kalitesidir. Üretilen elektrik panolarının kalitesi tamamen siparişi veren kişi tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle sizlerden gelen taleplere göre bir fiyat listesi çıkartılacak ve siparişiniz alınacaktır. Sipariş sonrasında ihtiyacınız olan elektrik panosu tarafınıza verilecek ve gereken çalışma yürütülecektir.